¡§∏ÆøÓµø-π◊-±‚Ω≈π˝_Fotor.jpg

SUNDO

Sundo je korejské taoistické umění osobního rozvoje, vyvinuli jej lesní horští mniši. Původ Sunda se datuje zpět několik tisíc let.

Při cvičení se protáhnete v řadě stretchingových pozic, páteři se dostane mnoho rotačních cviků, každá část těla se probudí k životu (zvyšuje se hybnost kyčlí, posilují kotníky, zvětšuje se pružnost páteře, zásadním způsobem se zvětšuje síla středu těla). Při statickém dýchání má mysl možnost se zklidnit, soustředit se na dech, tělo se ustavuje do dobré fyziologie. Komplexnost cvičení Vás možná překvapí i potěší.

Praxe Sunda trvá cca 90 minut. Cvičení zahajují protahovací a lehce posilující pozice. Následuje břišní dýchání ve dvaceti pěti pozicích, které se postupně proměňují. Dýchání trvá 40 minut a je jádrem cvičení. Po dýchání se nashromážděná energie rozvede do těla další řadou protahovacích a posilujících cviků a cvičením pro vnitřní orgány. Závěrem praxe je posilování – klasické kliky (ženy mohou dělat ženské klikyna kolenou) a sklapovačky.
Náročnost cvičení si volí všichni podle své úrovně fyzičky.

  

KDY

Pondělí 6:50 - 8:20

Úterý 6:50 - 8:20

Čtvrtek 6:50 - 8:20

Úterý 19:10 - 20:40 

Aktuálně probíhají lekce po, čt.
Další lekce od září 2020.

Lekce se konají ve studiu Arha, V.P.Čkalova 26, Praha 6

Ranní lekce jsou vedeny jako pravidelná praxe bez výrazné výuky, začátečníkům jsou v prvních lekcích poskytnuty úvodní potřebné instrukce.

Večerní úterní lekce je pojata jako výuková.