Trenérská škola tchaj-ťi a čchi kung

licence B, akreditované studium a licence C

Trenérskou školu tchaj-ťi a čchi kung organizuje Taichi Asociace ČR, z.s. jako otevřené vzdělávání pro všechny praktikující a instruktory tchaj-ťi a čchi kungu bez rozdílu stylů. Jako hlavní setkávací platformu bereme pojetí lidského těla z hlediska současné fyzioterapie. Vnitřní obsah ponecháváme v kompetenci Vašich stylů a škol.

Ve spolupráci s FTVS UK poskytujeme studium pro licenci B  (II. trenérskou třídu), které je akreditované MŠMT ČR. Licence B je určena zájemcům, kteří mají v úmyslu stát se instruktory a vést lekce pro veřejnost nebo praktikujícím, kteří chtějí obohatit vlastní praxi o širší záběr vědomostí a přístupů..

Pro ty, kdo nemají dostatečnou praxi pro studium licence B, tedy i úplným začátečníkům, nabízíme kurz pro licenci C (III. trenérskou třídu), který může být předstupněm pro licenci B.

    

Vzdělání, které si od nás odnesete, poskytuje dobrý základ znalostí o tchaj-ťi a čchi kungu, o jejich kořenech filosofických a historických, souvislostech s čínskou medicínou a současnou fyzioterapií. 

 

Absolventi školy licence B budou zodpovědně připraveni na kvalifikované vedení lekcí tchaj-ťi a čchi kungu, a jejich cvičení bude splňovat zásady správného a zdravého cvičení. 

 

Certifikát získaný v TŠ licence B opravňuje absolventy ke získání živnostenského listu. 

Obsah

licence B (II)

Studium obsahuje obecnou část  a specializaci v celkové časové dotaci 150 hodin.

Obecná část je přednášena vyučujícími z FTVS UK, časová dotace 50 hodin,

Specializaci tchaj-ťi a čchi kung přednášejí a prakticky vedou lektoři s osvědčenou odborností a kvalitou. Časová dotace pro specializaci je 100 hodin.

 

Termíny trenérské školy B (II) 2020/21

Cena

1/ 7.. -8. 11. 2020  (specializace) 

2/ 5. – 6. 12. 2020   (specializace) 

3/ únor 2021 (obecná část FTVS) 

4/ únor 2021  (obecná část FTVS) 

5/ březen 2021   (specializace) 

6/ 17. – 18. 4. 2021   (specializace) 

7/ 12. - 13 6. 2021   (specializace)

Celková cena za trenérskou školu licence B (II) 20/21:     17.400 Kč

cena specializace:      13.600 Kč

cena obecné části:      3.800 Kč (platí se přímo FTVS UK)

V případě nemožnosti konání prezenčních kurzů máme k dispozici online výuku.

 
 

Lektoři

Lenka Ryšková

Cvičí taichi od roku 1996, vede cvičení s dospělými, dětmi a seniory. Autorka knihy Cvičíme Tajči s dětmi (Portál, 2013).

Více o Lence Ryškové…

V rámci trenérské školy působí jako garant a hlavní organizátor.

Julie Růžičková

Absolvovala magisterské studium na 2. lékařské fakultě v Motole. V terapii využívá zejména prvky Dynamické Neuromuskulární Stabilizace, Spirální Dynamiky, metody Ludmily Mojžíšové a jógy. Zaměřuje se na práci s dospělými pacienty. Věnuje se široké škále zejména funkčních, ale i strukturálních poruch pohybového aparátu.

Poslední roky se věnovala také terapii pacientů s psychiatrickými obtížemi.

 

Od roku 2012 vede lekce jógy.

Otakar Chochola

Umění Tai Ji Quan (Tai-chi Quan) se věnuje od roku 1997, od roku 2008 následuje linii  San Feng Pai  Wudang pod vedením Shifu – Yuan Xiu Ganga. (www.wudanggongfu.com).

Kromě intenzivní praxe Tai Ji Quan a Qi Gong vyučuje na České škole Feng Shui, kterou založil.

www.fengshui-ceskaskola.cz

V rámci trenérské školy přednáší: pojem tchaj-ťi a jeho význam, principy jin, jang a jejich proměny, pět prvků / wu xing; čchi a její tvorba, 3 dary: ťing, čchi a šen; historie tchaj-ťi čchüan, styly; meditace, stretching.

Paul Renall

Po mnoha letech hraní rugby a rozličných pohybových aktivitách cvičí od roku 2000 TaiChi, osobní žák Wee Kee-Jina na Novém Zélandu. Na Taiwanu se učil u mistrů Jenga, Shena, Hsu, Zhou a Wu, specializuje se především na cvičení tuishou. Svou praxi rozšířil také o cvičení s mistrem Kimem (Bagua) a Sam Tamem (yiquan).

Paul založil a vede The Taiji School, international centre for applied taiji principles a učí workshopy v různých zemích Evropy.

V rámci trenérské školy vede praxi párových cvičení.

Jakub Mertlík

Fyzioterapii se věnuje od roku 2007 a svou soukromou praxi zaměřuje převážně na práci se sportovci, dospělými a staršími dětmi

Ve své komplexní terapii využívá především senzomotoriku, koncept PNF – proprioceptivní neuromuskulární facilitaci, techniky vycházející z vývojové kineziologie (funkční dynamické stabilizace čerpající z Australské školy, Dynamická neuromuskulární stabilizace dle Koláře), kompenzační cvičení, techniky měkkých tkání a mobilizační techniky

Kromě fyzioterapie se věnuje trenérské tenisové činnosti a každoročně se zúčastňuje tenisových kempů v ČR a ve Švýcarsku.

Blanka Keclíková

MUDr. Blanka Keclíková je rehabilitační lékařka.

Lékařské studium ukončila na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po ukončení studií pracovala jako sekundární lékařka na Klinice rehabilitačního lékařství na 1. LF UK a ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Albertově.

.

 

REFERENCE

Eliáš P.

Co mi dala trenérská škola?

- zvýšila můj zájem o Tai ji

- zvedla touhu pročíst znovu klasiky

- dívat se na spoustu věcí jinýma očima

Alice K.

​Trenérská škola mě překvapila. Myslela jsem  si, že studium bude více méně formální a doplňující k tomu, co už znám. Ale fyzio přístup byl tak obohacující, že mě donutil překopat můj způsob cvičení i přístup  k výuce. Navíc vše  dokonale dává smysl. Jsem šťastná, že jsem do toho šla.

Petr U.

V našem systému taichi je málo párových cvičení, hodně mě potěšilo, kolik inspirace si odnáším v této oblasti. Je pořád na čem pracovat. V lektorech jsem našel super podporu, žádné prosazování jejich stylu nebo jediné správné cesty. To je pro mě cenné.

Taichi Asociace ČR, z.s.

 IC 01283901

 L 25131 vedená u Městského soudu v Praze

cvičíme převážně ve studiu Arha, 

V. P. Čkalova 26, Praha 6, 160 00

              606 643 873

              kurzy@tai-ji.cz

Join us on facebook

  • White Facebook Icon
Napište nám
 

© Taichi Asociace ČR