Lektoři

Mgr. Lenka Ryšková

 

Cvičí taichi od roku 1996, vede cvičení s dospělými, dětmi a seniory. Autorka knihy Cvičíme Tajči s dětmi (Portál, 2013). V rámci trenérské školy působí jako garant a hlavní organizátor.

 

Více o Lence Ryškové…

 

Ing. arch. Otakar Chochola

 

Umění Tai Ji Quan (Tai-chi Quan) se věnuje od roku 1997, od roku 2008 následuje linii  San Feng Pai  Wudang pod vedením Shifu – Yuan Xiu Ganga. (www.wudanggongfu.com).

Kromě intenzivní praxe Tai Ji Quan a Qi Gong vyučuje na České škole Feng Shui, kterou založil.

Je předsedou občanského sdružení Plující oblaka o.s., které podporuje výuku v oblasti Wushu. www.plujicioblaka.cz

V roce 2013 otevřel 1. veřejnou čajovnu v ČR ve volné přírodě – Čajový altán v Prachovských skalách, který je rovněž postaven dle principů Feng Shui. www.cajovyaltan.cz

V rámci trenérské školy přednáší: pojem tchaj-ťi a jeho význam, principy jin, jang a jejich proměny, pět prvků / wu xing; čchi a její tvorba, 3 dary: ťing, čchi a šen; historie tchaj-ťi čchüan, styly; meditace, stretching.

Paul Renall

 

Po mnoha letech hraní rugby a rozličných pohybových aktivitách cvičí od roku 2000 TaiChi, osobní žák Wee Kee-Jina na Novém Zélandu. Na Taiwanu se učil u mistrů Jenga, Shena, Hsu, Zhou a Wu, specializuje se především na cvičení tuishou. Svou praxi rozšířil také o cvičení s mistrem Kimem (Bagua) a Sam Tamem (yiquan).

Paul založil a vede The Taiji School, international centre for applied taiji principles a učí workshopy v různých zemích Evropy.

V rámci trenérské školy vede praxi párových cvičen


Mgr. Julie Růžičková

Absolvovala magisterské studium na 2. lékařské fakultě v Motole. V terapii využívá zejména prvky Dynamické Neuromuskulární Stabilizace, Spirální Dynamiky, metody Ludmily Mojžíšové a jógy. Zaměřuje se na práci s dospělými pacienty. Věnuje se široké škále zejména funkčních, ale i strukturálních poruch pohybového aparátu. Poslední roky se věnovala také terapii pacientů s psychiatrickými obtížemi. Od roku 2012 vede lekce jógy.

Mgr. Eliška Novotná

Vystudovala FTVS UK, obory fyzioterapie a interní a civilizační choroby, t.č. postgraduální studium biomedicíny na 2.LF UK, obor geriatrie a gerontologie. Do r. 2009 vedoucí fyzioterapeut Pohybové terapie pro klienty s civilizačními onemocněními FN Motol – Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství.
Je autorkou nebo spoluautorkou řady odborných textů a publikací věnovaných pohybu a fyzioterapii u seniorů.

Mudr. Blanka Keclíková

 

Rehabilitační lékařka, vystudo-vala 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, KRL 1LF UK a VFN

  • Odborná instruktorka pohybových aktivit pro osoby s nadváhou a obézní
  • Odborná instruktorka cvičení pro seniory
  • Odborná instruktorka cvičení těhotných
  • Odborná instruktorka cvičení rodičů s dětmi
  • Odborná instruktorka cvičení s kojenci