Mgr. Lenka Ryšková

*1969 v Českém Těšíně

 

Cvičit začala v roce 1996 ve škole Tomka Nowakowského, u Gábiny Zoubkové. Po několika letech cvičení u prof. Maria Topolšeka a roku cvičení Wu Dang Taiji u mistra Zhai Hong Yina (Čína)  přešla k taiji prof. Cheng Man-ch'inga, k němuž ji přivedly semináře Jana Kauskase (GB), Epi van de Pola (Holandsko) a o prázdninách 2004 finálně seminář Wolfa Lowenthala (USA) ve Francii.

Více...
     
     
   

Paul Renall

Nový Zéland

 

Začal taiji cvičit v roce 2000, stal se osobním žákem Wee Kee-Jina, pokračovatele stylu mistra Huanga Sheng-shyana. Intenzivním tréninkem získal titul certifikovaného učitele Jinovy školy  “Taijiquan School of Central Equilibrium”. Do Evropy cestoval s Jinem jako jeho asistent na workshopy a kempy.

Posledních šest let Paul učí své vlastní kurzy v různých evropských zemích.

Od roku 2009 Paul navštěvuje Taiwan,  kde se učí od výjimečných učitelů především v oblasti push hands, cvičí zde s mistry Jengem, Shenem, Hsu, Zhou and Wu.

Paul se učil také u mistra Kima (Bagua) and Sam Tama (yiquan).

V roce 2010 Paul založil svou vlastnní školu The Taiji School.

Lucie Čížková

 

Začala studovat taichi v roce 2013 s Lynnem Gordonem v Kanadě, pokračuje u Lenky Ryškové a Paula Renalla. Dovednosti rozšířila pobytem na Taiwanu. Cvičí systemu a související kondiční trénink. Díky schopnostem rychle si osvojit nové pohyby a myšlenky má dobrý vhled do metodiky cvičení a umí je jasně předávat ostatním.

 


                                                                kontakt lucie.d717@gmail.com, 775 712 311

Miloš Komňacký

učí kurzy v Ondřejově

 

Bc.Šárka Rajtorová
*1968 v Praze

Po desetiletém cvičení Taekwon-do ITF v oddíle Kerberos, jsem od začátku roku 2005 na cestě taiji ve Škole tradičního tai-chi chuanu Jitky Horálkové.
Účastním se workshopů mistra Alexe Donga (Čína, USA), na kterých se setkávám s Toni de Moulin (USA) a s úctou vzpomínám na workshop Philla Shieldse (GB) v Praze v roce 2008.
Taiji mi nekonečně otevírá nové cesty a vede mě ke stálému sebevzdělávání.
Ke spojení principů taichi a zdravého cvičení (cvičitel ZTV) došlo v akreditovaném kurzu Trenérské školy trenéra  taichi (organizuje Taichi Asociace ČR ve spolupráci s FTVS).

Od roku 2011 vedu kurzy tai-chi chuanu v Praze pro všechny věkové kategorie cvičících. Jsem jednou z instruktorů mistra Alexe Donga a jako lektor působím pod Taichi Asociací ČR.


Moje motto: „Nikdy není pozdě začít s cvičením tai-chi a pokud člověka chytí, už jej nepustí.“
 

http://www.kondicestyl.cz/