Licence C (III. trenérská třída)

Základní kurz licence C (III. třídy)  je určen zájemcům, kteří doposud tchaj-ťi necvičí nebo cvičí, ale jejich praxe není dostatečná pro absolvování TŠ  licence B (II. třídy). Je vhodný také pro ty, kdo si chtějí cvičit jen pro sebe a neplánují stát se instruktorem.

Kurz Vás vybaví základním obsahem pro cvičení lekcí čchi kungu nebo tchaj-ťi. Není akreditovaný a neobsahuje dostatečný rozsah trenérských dovedností. Na tento kurz navazuje kurz TŠ II (licence B), který také umožňuje získání živnostenského oprávnění.

 

 

Protože každý disponuje různými pohybovými schopnostmi, je délka času, za který se zvládnete naučit potřebný obsah cvičení, zcela individuální. Pokud byste nechtěli absolvovat námi nabízený obsah cvičení v rámci TŠ III, můžete si nacvičit vlastní obsah jakoukoli jinou cestou. Pokud je ale délka Vaší praxe menší než 4 roky, je zapotřebí před započetím TŠ licence B (II) složit zkoušky z obsahové části cvičení. 

 

V rámci licence C se naučíte základním principům cvičení z hlediska východního i západního přistupu, sestavování a vedení hodin, získáte následující obsah toho, co cvičit:

1/ rozcvičkové cviky na uvolnění kloubů

2/ strukturální cviky pro zlepšení držení těla

3/ dechové cviky

4/ čchi kung osm kusů brokátu

4/ taichi sestava - 1: část sestavy 37 forem, celá flow forma

Všechno cvičení budete mít podloženo video-materiály. Je nutné, abyste cvičili doma.

 

Po získání licence C můžete vést cvičení ve sportovních organizacích nebo pod vedením cvičitele II.(B) příp. I. (A) třídy.

Pokud se chcete stát instruktorem, je tento kurz je nutným základem pro akreditovaný kurz B (II.třída), který následně opravňuje absolventa k samostatnému vedení lekcí taichi a/nebo čchi kungu a ke získání živnostenského oprávnění.
K licenci B lze přistoupit, až ucvičíte v přiměřené kvalitě obsahovou praktickou část taichi/čchi kungu. Po absolvování kurzu licence C je tedy potřeba cvičit a rozvíjet kvalitu praxe (budou k dispozici opakovací semináře).   

 

Termíny konání TŠ licence C v roce 2020/21 :

1. seminář: 6.-8. listopadu 2020 (teorie a cvičení, fyzio) 

2. seminář: 4.–6. prosince 2020 (teorie a cvičení, čína)
3. seminář: 6. února 2021 (cvičení)
4. seminář: 6. března 2021 (cvičení)
5. seminář:  10. dubna 2021 (cvičení)

6. seminář 8. května 2021 (cvičení)

7. seminář: 29. května 2021 (cvičení)

8. seminář: 12. června 2021 (cvičení)

 

Obvyklý časový rozsah celých víkendů specializace je sobota 9.30 - 18.00, neděle 9.00 - 16.30, pokud je k víkendu připojen pátek, cvičí se 17.30 - 20.00, jednodenní semináře jsou 10.00 - 17.00

 

Místo konání: studio Arha, V.P.Čkalova 26, Praha 6 (všechny semináře kromě 5.-6. prosince 2020 – v tomto termínu se škola koná v centru Plující oblaka, Mlýnská 6, Praha 6). Obě centra jsou od sebe v dochozí vzdálenosti cca 15 min.

 

V Arze lze přespat ve cvčírně ve vlastním spacáku (150 Kč/noc), v Plujících oblacích lze přespat (200Kč/noc).

 

Cena: 12.800 Kč

 

Zálohu za TŠ 4.000 Kč je potřeba zaplatit na účet 2401190975/2010 do 20. září 2020, do zprávy pro příjemce uveďte své příjmení. Doplatek pro specializaci: 8.800 Kč lze uhradit v hotovosti nebo na účet v listopadu 2020 nebo po dohodě na splátky. 

Kdo si přeje vystavit fakturu na jiný subjekt než na své jméno, prosím dejte vědět, pošleme ji před zaplacením.


Program podzim 2020:

7.- 8.11. 2020 : sobota: fyzioterapeutický přístup ke cvičení (západní pohled na tělo při pohybu, tělesné schéma, centrované klouby, správný dech), vyučuje Mgr. Julie Růžičková. Neděle: cvičení (rozcvičkové cviky, začátek taichi formy 37) Mgr. Lenka Ryšková

5.–6.12. 2020 : čínské zdroje cvičení, filosofie, teorie,cvičení: Osm kusů brokátu, vyučuje Ing.arch. Otakar Chochola

 

V případě nemožnosti konání prezenčních kurzů máme k dispozici online výuku

Obsah teorie

1/ Fyziologie těla

Posturální  nastavení těla v praxi tchaj-ťi a čchi kung. Vycházíme z metody Dynamické neuromuskulární stabilizace, jejímž zakladatelem je Prof. PaedDr. Pavel  Kolář, Ph.D., http://www.dns-cz.com/

 

2/ Čínské kořeny tchaj-ťi, teorie
Taoistická filosofie jako základ čínských energetických  cvičení, knihy Tao-te-ťing a I-ťing. Pojem taichi (tchaj-ťi) a jeho  význam. Principy jin, jang (Yin a Yang) a jejich proměny, Čchi (Qi) a  její tvorba.

Filosofie taichi jako způsob života: životní styl, výživa, feng šuej (feng shui).
Historie tchaj-ťi čchüan, přehled stylů. Klasické texty - východiska pro principy cvičení (celistvost, rovnováha, koordinace) – přehled a aplikace ve cvičení.
Vliv cvičení na organismus z pohledu čínské medicíny: jin, jang, pět prvků (wu xing) a jejich vazby.
Energetické pojetí těla: energetická centra, meridiány, energetické aspekty v emoční rovině, orgány a emoce, detoxikace. Automasáž.