Pravidelná cvičení dospělí od ledna 2020

pondělí úterý středa čtvrtek pátek
         
 

17.45 - 19.00

mírně pokročilí

Arha/Lenka

 

 

17.45 - 19.00

mírně pokročilí

a začátečníci

Arha/Lenka

 
 

19.10 - 20.40

SUNDO

Arha/Lenka

 

18.30 - 20.00

mírně pokročilí

Petřiny/Lenka

19.10 - 20.40

začátečníci

Arha/Lucie Č. 

 

Pokud se chcete chvíli věnovat sami sobě, vyčistit si hlavu, prodýchat se, protáhnout, srovnat tělo a vyladit vnitřní energii, jsou čchi kung a taichi vhodnými nástroji.

Kurzy jsou vhodné pro muže i ženy, bez startovní čáry co do fyzičky a výkonnosti. Zaměření na relaxaci, protažení a vyladění těla, zlepšení koordinace a rovnováhy. Směřujeme k živému a energeticky vyživenému tělu.

Naučíme se: cviky pro uvolnění kloubů, několik cviků z čchi kungu, taichi sestavu 37 forem pro pěstování plynutí energie v těle a uvolnění.

 


KURZY PRO ZAČÁTEČNÍKY od ledna 2020

ČTVRTKY 19.10 - 20.40  ( 9. ledna - 26. března  2020, Praha 6, Dejvice, ARHA)

 Lektor: Lucie Čížková

 

Popis kurzu:

Kurz ČCHI KUNG A TAICHI pro začátečníky a mírně pokročilé

ČCHI KUNG je cvičení, které pomocí pohybu spojeného s dechem vylaďuje a pozvedává vnitřní energii těla. Tělo má obrovské samo léčící schopnosti, v jejichž aktivaci čchi kung napomáhá. Náš životní styl potřebuje kompenzaci ve smyslu zpomalování, vyklidňování a harmonizace. Čchi kung slouží k protažení těla, k rozšíření pohyblivosti, k posílení šlach, svalů a kloubů, ke srovnání dobré struktury těla a celkovému vyladění rovnováhy v těle i mysli.

TAICHI je původní taoistické bojové umění, které se dnes praktikuje především pro své zdravotní účinky. Pomalé, klidné, vláčné pohyby napomáhají toku lymfy a cirkulaci energie v těle. Pěstují koordinaci, rovnováhu a meditativní naladění v těle.

Pro cvičení není stanovena žádná startovní čára požadované fyzičky, náročnost cvičení je vždy uzpůsobena podle individuální kondice. Čchi kung i taichi jsou neinvazivní, a přesto hluboce účinná cvičení, která lze cvičit samostatně i jako průpravná či vyvažující cvičení pro jiné sportovní aktivity.

Budeme cvičit vybrané čchi kungové cviky pro zlepšení stavu páteře, statické pozice pro srovnání struktury těla a meditativní vyladění a 1. část sestavy 37 forem stylu Yang.

 

Kde:

studio Arha, V.P.Čkalova 26, Praha 6 (www.arha.cz)

.

Cena: předplatné 12 lekcí 1.800 Kč , samostatně 170 Kč/lekce

 

Do všech kurzů se můžete po dohodě přidat i po jejich začátku. V případě pozdějšího nástupu do kurzu doplatíte adekvátní poměrnou část kurzovného.

 


přihláška na kurzy pro začátečníky

Pro přihlášení na kurz prosím zašlete přihlášku, kurzovné se hradí v hotovosti po vyzkoušení lekce na první nebo  druhé hodině nebo na účet 2401190975/2010, jako VS uveďte číslo Vašeho mobilu.

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.